FİLTRELER VE İÇ ELEMENTLER

FİLTRELER VE İÇ ELEMENTLER

FİLTRELER VE İÇ ELEMENTLER

Tipik bir şehir havasının 1 m³'ünde yaklaşık 140 milyon tanecik toz bulunmaktadır. Bu taneciklerin %90'ı 2 mikronun altındadır. bunlar rahatlıkla kompresörünüzün emiş filtresinden ( yaklaşık 5 mikron) geçip kompresör ünitesine girer ve basınçlı hava ile birlikte hava tesisatına dağılırlar.

Diğer yandan kompresörden gelen havanın içinde en az 6 ppm miktarında yanmış yağ hava içerisindeki su ve toz ile birleşerek basınçlı hava ile çalışan tüm ekipmanların o-ringlerini, keçelerini bozar; hava kaçaklarına, paslanmalara ve valflerin tutukluk yapmasına neden olur.

Ayrıca boya sistemlerinde kaliteyi bozar. bu sebeple endüstride basınçlı havanın filtrasyonu çok önemlidir. Basınçlı Hava filtreleri üç ayrı hassasiyette üretilirler ve tesisatta kullanıldığı yerin önemine göre sırayla bağlanırlar. Basınçlı havayı yağdan, tozdan ve yoğuşmuş sudan arındıran filtreler iç elemanları günlük çalışma süresine, ortam havasına ve kompresörün yağ atma oranına bağlı olarak 4-6 ayda bir değiştirilmelidirler. Basınçlı Hava filtreleri iç elemanları hiçbir şekilde temizlenemez. Tıkanan filtre iç elemanı mutlaka değiştirilmelidir.

XKapat

Teklif almak için aşağıdaki formu doldurunuz...

 • Bize Ulaşın

  Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  Telefon,e-posta ve iletişim formu aracılığıyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

  İletişim

  Mrc Makina
  İnönü Mh. Güneş Sk. No:10/A
  Küçükçekmce İstanbul
  P: +90 212 548 25 87